Przesuwanie terminu krwawienia

Witam, biorę tabletki M***, skończyłam pierwszy blister (21 tabletek) i z pewnych powodów chciałam przesunąć tygodniową przerwę. Wzięłam więc 4 tabletki z następnego blistra i teraz nie wiem czy wziąć całe drugie opakowanie, które zaczęłam, bez robienia 7-dniowej przerwy? Czy po 25 tabletkach zrobić przerwę? Która metoda jest bezpieczniejsza by nie zaburzyć działania tabletek? Proszę o radę, co mam zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli nie robiłaś 7dniowej przerwy, w celu podtrzymania działania antykoncepcyjnego musisz bezwzględnie dokończyć napoczęty blister. Dopiero po jego zakończeniu, zrób przewidywaną przerwę i zacznij ewentualnie kolejny. W ten sposób skuteczność tabletek zostanie zachowana.

Pozdrawiam.