Czy mogę skończyć branie tabletek w połowie opakowania?

Czy można zakończyć branie tabletek w połowie opakowania (np. po 15 dniu), by w ten sposób wywołać wcześniej krwawienie? Czy lepiej dokończyć i po prostu nie robić przerwy? Chodzi mi o to, by nie mieć okresu w normalnym terminie, tylko albo go przyspieszyć o np. tydzień albo opóźnić o jakieś 2 tygodnie. Co lepsze? Dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli chce Pani przesunąć miesiączkę, można rozpocząć nowy blister bez robienia 7-dniowej przerwy. Zdecydowanie odradzam jednak przerywanie opakowania w połowie, czy w jakiejkolwiek innej części.

Warto odczekać do końca drugiego blistra, by nie wywoływać niepotrzebnych zaburzeń hormonalnych.

Pozdrawiam