Zażyłam w jednym dniu z roztargnienia dwie tabletki antykoncepcyjne. Jak brać pozostałe?

Właśnie zorientowałam się, że w któryś dzień zażyłam nie jedną, lecz dwie tabletki ;/ W ten sposób zabraknie mi tabletki na ostatni dzień. Co robić? Kupić nowe opakowanie i zacząć zażywać? Powinnam zakończyć brać w poniedziałek, a od wtorku mieć tydzień przerwy. Jak to teraz powinno wyglądać? Wszystko przesunie się o 1 dzień?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zażyć 20, a nie 21 tabletek. Wszystko przesunie się o jeden dzień - przerwa 7-dniowa zacznie się o jeden dzień wcześniej, więc kolejne opakowanie zacznie Pani jeden dzień wcześniej.

Pozdrawiam!