Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, przypadkowo zażyłam w 3 tyg dwie tab. antykoncepcyjne. W dniu kiedy się zorientowałam o pomyłce i tak wzięłam tabletkę przez co będzie brakowało mi jednej tabletki by dokończyć opakowanie. Czy mam nie robiąc przerwy zażyć kolejne opakowanie ? przez co przesunie mi się o jeden dzień branie pierwszej tab. Czy też skrócić o jeden dzień branie tabletek zrobić przerwę 8 dniową i przez przez pierwszy tydz. brania tabletek stosować dodatkową antykoncepcję ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani skrócić o jeden dzień branie tabletek i zastosować siedmiodniową przerwę. W takim przypadku zmieni się dzień przyjmowania pierwszej tabletki. Ochrona przed ciążą zostanie zachowana.