Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia

Witam, zaczęłam zażywać tabletki Yasminelle, jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna. 7 dnia w poniedziałek, zażyłam przez przypadek dwie tabletki - ta dodatkowa była przeznaczona na ostatni dzień, we wtorek zażyłam jedną o normalnej porze, ale w dziwny sposób zapodziała mi się tabletka na dzisiaj, więc wyszło na to, że brakuje dwóch tabletek. I teraz nie wiem, co mam zrobić, czy przyjmować tabletki bez przerwy i skrócić cykl o dwa dni, czy zrobić dzień przerwy i skrócić cykl też o jeden?

To żaden problem. Przy obecnym poziomie leków w tabletkach taki błąd prawie nigdy nie prowadzi do żadnych konsekwencji. Proszę kolejne tabletki przyjmować normalnym trybem. Inaczej jest przy częstym zapominaniu kolejnych tabletek, co prowadzi do plamień oraz zwiększenia ryzyka ciąży, szczególnie przy pierwszych cyklach stosowania.