Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych tego samego dnia

witam, spanikowałam, myśląc, że zapomniałam zażyć tabletkę, dlatego zażyłam drugą tego samego dnia(z zapasowego opakowania), jak się okazało niepotrzebnie, bo tylko pomyliły mi się dni, zatem zażyłam dwie tabletki jednego dnia, czy przyjęcie za dużej dawki nie wpłynie niekorzystnie na działanie antykoncepcyjne? tabletki mam przyjmować dalej normalnie aż do 21 dnia (łącznie to będzie 22 tabletki w tym cyklu), czy później mogę zrobić 7 dniową przerwę i antykoncepcja będzie cały czas zachowana?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana sytuacja nie ma negatywnego wpływu na Pani zdrowie ani skuteczność antykoncepcji. Nie ma powodów do niepokoju.