Biegunka i zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia

Witam. Biorę 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, codziennie o godz. 21, regularnie i sumiennie. Mój partner nigdy nie kończy we mnie. Wczoraj wzięłam tabletkę o godz. 21, po czym po około 2h od przyjęcia wystąpiła u mnie biegunka. Około godz. 24 przyjęłam jeszcze jedną tabletkę, z ''zapasowego opakowania''. Czy moja antykoncepcja została zachowana?Przyjęcie 2 tabletek jednego dnia w odstępie ok. 3 h, co zdarzyło mi się 1 raz w życiu, może wpłynąć niekorzystnie i niepożądanie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy odnieść się do ulotki leku i dnia cyklu, w którym wystąpiła biegunka. Postępowanie jest różne. Dawki hormonów w tabletkach antykoncepcyjnych są na tyle niewielkie, że jednorazowe przyjęcie zapasowej tabletki nie zwiększy istotnie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych, ale pozwoli zachować ochronę antykoncepcyjną.