Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biegunka i zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia

Witam. Biorę 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, codziennie o godz. 21, regularnie i sumiennie. Mój partner nigdy nie kończy we mnie. Wczoraj wzięłam tabletkę o godz. 21, po czym po około 2h od przyjęcia wystąpiła u mnie biegunka. Około godz. 24 przyjęłam jeszcze jedną tabletkę, z ''zapasowego opakowania''. Czy moja antykoncepcja została zachowana?Przyjęcie 2 tabletek jednego dnia w odstępie ok. 3 h, co zdarzyło mi się 1 raz w życiu, może wpłynąć niekorzystnie i niepożądanie?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, przede wszystkim należy odnieść się do ulotki leku i dnia cyklu, w którym wystąpiła biegunka. Postępowanie jest różne. Dawki hormonów w tabletkach antykoncepcyjnych są na tyle niewielkie, że jednorazowe przyjęcie zapasowej tabletki nie zwiększy istotnie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych, ale pozwoli zachować ochronę antykoncepcyjną.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy