Zamiast o godzinie 22 wzięłam tabletkę nad ranem - czy robić przerwę?

  Witam! Przyjmuje tabletki Y*** od ponad roku. Zawsze między 21:00-22:00. Niestety przy 19 tabletce zamiast o normalnej porze zażyłam ją o 4 rano. Następnego dnia sytuacja z 20 tabletką się powtórzyła z tym, że zażyłam ją o 6:00. Miałam następnego dnia stosunki. Nie wiem jak w takim wypadku liczyć godziny opóźnienia zażycia tabletki. Proszę o poradę co w takiej sytuacji zrobić? Sądzę, że powinnam normalnie skończyć opakowanie i zacząć nowe.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W opisanej przez Panią sytuacji opóźnienia przyjęcia tabletek mieściły się w bezpiecznym czasie. Nie ma zatem bezpośrednich wskazań do niewykonywania 7-dniowej przerwy.

Oczywiście jeżeli będzie się Pani czuła bardziej komfortowo oczywiście może Pani rozpocząć nowe opakowanie tuż po zakończeniu obecnego.

Pozdrawiam