Spóźniłam się z zażyciem pierwszej tabletki po 7-dniowej przerwie - co z ochroną?

Witam! Mam bardzo ważne pytanie. Otóż biorę tabletki od 9 miesięcy i coś takiego zdarzyło mi się pierwszy raz, niestety po 7-dniowej przerwie tabletkę antykoncepcyjną powinnam zażyć o godzinie 22 a niestety zrobiłam to z 3-godzinnym opóźnieniem tabletkę wzięłam o 1 w nocy następnego dnia wzięłam już normalnie o 22 i odbył się stosunek i teraz się martwię czy to opóźnienie nie spowoduje przerwania ochrony. Nie chce być w ciąży, bo mam już synka 9-miesięcznego. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Opóźnienie nie było większe niż 12h dlatego działanie tabletek antykoncepcyjnych powinno być zachowane. Jednak proponuję przez najbliższe 7 dni stosowanie dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy.
Ryzyko zajścia w ciążę jest małe. Przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam