Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie mam plamienia po 2 opakowaniu tabletek?

Stosuję tabletki dwufazowe. W niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. Dziś jest wtorek, a śladów plamienia nie dostrzegam. Tabletki biorę każdego dnia, ale nie o stałej porze. Różnica jednak nie wynosi więcej niż 4h. Kilka razy zdarzyło mi się przyjąć z opóźnieniem około 6h, ale nigdy większym. nigdy też nie zapomniałam o tabletce. W ciągu ostatnich 2 tyg. dwa razy współżyłam jednak zawsze z dodatkowym zabezpieczeniem. Raz mój chłopak wszedł bez zabezpieczenia, jednak był to tylko moment i do ejakulacji nie doszło. Czy powyższe czynniki mogły wpłynąć na brak plamienia? Czy może ono pojawić się dopiero pod koniec 7-dniowej przerwy? Będę wdzięczna za wszelkie udzielone wskazówki. W tej dziedzinie jestem trochę panikarą stąd choćby podwójne zabezpieczenie, więc bardzo proszę o pomoc.    

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Jeżeli przestrzegała Pani zasad przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Krwawienie z odstawienia zazwyczaj pojawia się pomiędzy 2 a 4 dniem. Ale równie dobrze może się pojawić 5 dnia 7 dniowej przerwy. Gdyby jednak krwawienie się nie pojawiło należy wykluczyć ciążę. Tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.

Pozdrawiam
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy