Kiedy dostanę miesiączkę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Mam 20 lat. Ponad 2,5 roku przyjmowalam tabletki i teraz zrobilam przerwę. Kiedy mogę się spodziewać pierwszej miesiączki? Nigdy nie miałam po nich plamień i teraz też nie mam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W 2-4 dni po zaprzestaniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych powinno wystąpić krwawienie z odstawienia (kilka dni). W pierwszym miesiącu po odstawieniu tabletek owulacja może nastąpić z pewnym opóźnieniem (8-10 dni), przez co cały cykl nieco się wydłuży i będzie trwał np. nie 28 jak zwykle, a 36 dni. Miesiączka może więc wystąpić trochę póżniej niż zwykle.

Pozdrawiam!