Odstawiłam tabletki, bo źle się czułam. Kiedy mogę spodziewać się okresu?

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, jednak okropnie się po nich czułam i odstawiłam je po 9. tabletce. Jeszcze nie dostałam krwawienia, jedynie stale plamię. Przed braniem tabletek miałam bardzo regularne miesiączki co 28 dni. Wiem, że tymi kilkoma tabletkami pewnie rozregulowałam sobie organizm, jednak nie mam pojęcia od kiedy powinnam liczyć dni cyklu - czy od dnia dostania krwawienia po odstawieniu czy od dnia odstawienia? I czy mogę spodziewać się okresu po 28 dniach tak jak zwykle czy te 9 tabletek mogło coś poprzestawiać? Proszę o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Reakcja organizmu na odstawienie tabletek jest sprawą bardzo indywidualną, trudno przewidzieć kiedy wystąpi okres i czy od razu powróci regularny cykl. Dni cyklu proszę liczyć od pierwszej właściwej miesiączki, która nastąpi po odstawieniu tabletek. Po odstawieniu tabletek nastąpi tak zwane krwawienie z odstawienia, następnie owualacja i dopiero właściwa miesiączka, od której należy liczyć dni cyklu.

Pozdrawiam serdecznie!