Objawy ciąży a negatywne testy ciążowe i wystąpienie okresu

Witam,mam pytanie dot. ewentualnej ciąży. Od ostatniego stosunku mineło 19 dni i wydaje mi się ,że mogę być w ciąży. Tylko jest jedno ale... Dostałam miesiączkę w dniu w jaki powinnam ją dostać ,cztery testy wyszły negatywnie. Mam objawy i to mnie nie pokoi,tj. Mdłośći,ciemniejsze wargi sromowe,albo mam przewidzenia ,albo jest naprawdę kreska na brzuchu. Czy testy za wcześnie były robione? Wizytę mam dopiero za półtora tygodnia.Proszę od odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! By test ciążowy uznać za wiarygodny, powinien być wykonany około 14 dni po stosunku. Jeśli zatem Pani wykonała go 19 dni po stosunku, to nie ma powodów do niepokoju. Ryzyko ciąży w takiej sytuacji jest znikome. A propos zauważonych przez Panią objawów, to są one bardzo subiektywne i nie stanowią podstawy do potwierdzenia ciąży. W celu postawienia ostatecznej diagnozy proszę jednak udać się na zaplanowaną wizytę do specjalisty.