Negatywne testy ciążowe a możliwość ciąży

spoznia mi sie okres 25 dni. dwa pierwsze testy wyszly pozytywnie a jeden negatywny beta hcg krwi rowniez ujemna tj >0,100. okresu nadal brak i niewiem co sie dzieje wizyte u lekarza mam dopiero za tydzien.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli kontrolny wynik beta-hCG oznaczony został przed datą spodziewanej miesiączki, to badanie należy powtórzyć. Rozstrzygające w innej sytuacji będzie badanie ginekologiczne i USG. Znaczne spóźnienie miesiączki może mieć wiele przyczyn i niekonieczne musi oznaczać ciążę.