Czy te objawy wskazują ma ciążę?

Mam zespół policystycznych jajników. Lekarz stwierdził, ze jak na ten moment nie ma co się martwić problemami z zajściem w ciąże gdyż miesiączki mam praktycznie regularne. A pcos jest w fazie początkowej. Kupiłam testy owulacyjne gdyż chcemy zacząć starania o dziecko ale nie mogę ich zużyć gdyż miesiączka nie przyszła w tym miesiącu. Zaczęłam brać kwas foliowy i zastanawiałam się czy opóźnienie miesiączki możemy być przez to.Jest to 44 dzień cyklu. Robiłam test ciążowy ale po południu. Wyszedł negatywny. Strasznie bolą mnie piersi tak jak na okres. Innych zmian nie zauważyłam.
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyjmowanie kwasu foliowego nie powinno wpłynąć na opóźnienie miesiączki. Istnieje więc szansa, że jest Pani w ciąży. W tym celu proszę wykonać test ciążowy z porannego moczu, gdyż rano stężenie hormonu beta-HCG jest największe. Dla pewności można również sprawdzić stężenie poziomu beta-HCG we krwi. Wówczas będzie miała Pani pewność, czy doszło do zapłodnienia.

Przyczyną braku miesiączki może być również zespół policystycznych jajników. Kobiety borykające się z tym schorzeniem doświadczają zaburzeń miesiączkowania, a także innych dolegliwości, takich jak: wypadanie włosów, nadmierne owłosienie, trądzik, bóle piersi czy bóle głowy. Zdarza się więc, że cykle są nieregularne oraz zmniejsza się ilość menstruacji.

Szczegółowe informacje na temat PCOS znajdują się w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos.

Podobne pytania znajdzie Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-rozpoczeciu-przyjmowania-kwasu-foliowego-moze-opoznic-sie-miesiaczka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/starania-o-ciaze-i-przyjmowanie-kwasu-foliowego-a-opoznienia-w-wystapieniu-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty