Czy testy ciążowe były fałszywie negatywne?

Dzień dobry, mam 23 lata i hashimoto. Przy ostatnim usg lekarz podejrzewał pcos. Mam pytanie odnośnie testów ciążowych. Ostatnią miesiączkę miałam 31 stycznia - 4 luty i spodziewałam się miesiączki najpóźniej 6 marca ( mam dość nieregularne cykle, używam aplikacji flo) współżyłam z partnerem 22-25 luty a miesiączka wyczekiwana na 6 marca spóźnia się już 17 dni. Przez te 17 dni wykonałam 5 testów ciążowych, pierwszy po pierwszych 7 dniach opóźnienia, ostatni 16 dnia opóźnienia. Mój okres jeszcze nigdy tyle się nie spóźnił. Czy to możliwe że wszystkie testy były fałszywie negatywne?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro wszystkie testy ciążowe pokazują wynik negatywny, to mało prawdopodobne, żeby się myliły. Dla pewności warto jednak wykonać test ciążowy z krwi, w którym oznacza się poziom beta-HCG we krwi – jest on bardziej wiarygodny i da Pani ostateczną odpowiedź, co do zajścia w ciążę.

Zarówno PCOS, jak i Hashimoto mogą wpływać na regularność cyklu miesiączkowego, więc możliwe, że okres nie pojawia się właśnie z tego powodu.

Odpowiedzi na podobne pytania można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-hashimoto-moze-powodowac-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-miesiaczkowania-przy-chorobie-hashimoto,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-od-pol-roku-przy-pcos.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.