Czy okres spóźnił się przez leki?

Dobry wieczór. Ostatnia miesiączka była 12 czerwca cykl regularny co 28 dni. Zrobiłam dwa testy po spodziewanej miesiączce ,wyszły negatywne. Zaczynam się niepokoić. Niestety dopiero za dwa tyg. zjeżdżam do Polski i wtedy będę mogła udać sie do lekarza.Choruje na Hashimoto Czy brak okresu może być spowodowany nie przyjmowaniem leku?Niestety od kilku miesięcy nie biorę letrox 75 mg. Czy to jednak może być ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli dwa testy wykonane po terminie spodziewanej miesiączki dały wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Dla pewności można jeszcze oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi, co pozwoli ostatecznie wykluczyć ciążę.

Zaburzenia miesiączkowania, o których Pani wspomina, mogą być związane z chorobą Hashimoto. Często zdarza się, że kobiety chorujące na niedoczynność tarczycy lub chorobę Hashimoto borykają się z nieregularnymi miesiączkami. Jeśli nie przyjmuje Pani leków na chorobę Hashimoto, to bardzo możliwe, że to właśnie ona jest przyczyną braku okresu.

Zachęcamy do konsultacji ginekologicznej oraz podjęcia leczenia – jeśli lekarz uzna to za konieczne.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-hashimoto-moze-powodowac-brak-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tarczyca-moze-miec-wplyw-na-zanikanie-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularny-okres-hashimoto-i-brazowy-sluz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.