Czy mogę być w ciąży przy tym plamieniu?

Mam regularne cykle (26-27 dni). Dzisiaj jest 31 dzien cyklu i nadal brak miesiączki , natomiast pojawiło się delikatne plamienie widoczne jedynie na papierze toaletowym- test ciążowy z moczu wyszedł negatywnie. Również w 29 dniu cyklu robiłam beta-hcg z krwi i wyszła mniej niż 2,3 mUI/ml. Czy może to być ciąża? Skąd takie plamienie ? Czy przeprowadzony test bety pokazywałby juz wiarygodny wynik
KOBIETA, 24 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

negatywny wynik testu ciążowego z moczu, jak i poziom hormonu beta-HCG we krwi wskazuje na to, że nie doszło do zapłodnienia. Zazwyczaj testy ciążowe uważa się za wiarygodne w terminie spodziewanej miesiączki bądź po 14 dniach od zbliżenia.

W związku z powyższym najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, a opóźnienie miesiączki wynika z innej przyczyny. Plamienie, o którym Pani wspomina mogła być zapowiedzią okresu bądź wskazywać na zaburzenia hormonalne lub inne nieprawidłowości. W takiej sytuacji warto udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania.

Temat brązowych plamień zamiast miesiączki często pojawiał się w naszym serwisie. Poniżej umieszczamy przykładowe odpowiedzi naszych ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-w-terminie-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-brazowe-plamienie-w-terminie-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-zamiast-obfitej-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.