Czy wykonać test ciążowy przy tym opóźnieniu okresu?

Dzień dobry, od ponad roku staramy się z mężem o dziecko, niestety bezskutecznie. Ostatnie cykle mam w miarę regularne - 33 dni. Natomiast tym razem plamienie ( zawsze zwiasujące miesiączkę) pojawiło się w 29 dniu, po czym krwawienie miesięczne nie nastąpiło. Bardzo mnie to zdziwiło. Po kilku dniach zaczęły pobolewać mnie piersi, mam bardzo delikatne skurcze w dole brzucha,ale krwawienia nie ma. Nie ukrywam,że pojawiła się nadzieja,że może w końcu się udało,ale czy słusznie? Bardzo proszę o odpowiedź. Dzis jest 37 dzień cyklu, boję się robić test, tyle razy było rozczarowanie.
KOBIETA, 29 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tylko test ciążowy może rozwiać Pańskie wątpliwości. Rozumiemy obawy, ale jeśli chce Pani dowiedzieć się, czy doszło do zapłodnienia, to z pewnością warto go wykonać. Alternatywą jest oznaczenie hormonu beta-HCG we krwi.

Plamienie, o którym Pani wspomina, mogło być tzw. plamieniem implantacyjnym. Często pojawia się ono w terminie spodziewanej menstruacji i jak najbardziej tak może być właśnie tym razem. Trzymamy mocno kciuki!

Pytania z podobnej tematyki znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-to-jest-krwawienie-implantacyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-w-terminie-miesiaczki-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-w-terminie-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.