Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieje szansa, że mogę być w ciąży?

Witam, 7 grudnia, czyli około 14 dni po pierwszym dniu ostatniej miesiączki odbyłam stosunek przerywany z partnerem. Z powodu niewielkiego bólu, który pojawił się w trakcie, przerwaliśmy długo przed erekcją. Kolejne krwawienie pojawiło się w spodziewanym czasie, jednak było o ok. 30% mniej obfite niż zwykle. Zastanawiałam się, czy nie jest to plamienie implantacyjne, ale trwało to u mnie 5-6 dni, a orientuje się, ze plamienie trwa maksymalnie 3. Miałam tez te same bóle co zawsze. Mimo wszystko nie dawało mi to spokoju, dlatego prawie miesiąc po stosunku (5 stycznia) zrobiłam badanie laboratoryjne B-HCG aby się upewnić. Wynik wyszedł <0,2. Jestem teraz w trakcie oczekiwania na miesiączkę, która według aplikacji spóźnia się już 3 dni. Dodam, ze od momentu kiedy zaczęłam przypuszczać, ze mogłam zajść w ciszę, jestem bardzo zestresowana. Mimo ujemnej bety, od 1,5 tygodnia robię codziennie test z rannego moczu i ani jeden nie wyszedł pozytywnie. Wiem ze to obłęd, ale czuje lekkie kłucia w okolicach jajników i zastanawiam się czy jest cień szansy, ze jestem w ciąży? Brałam tez pod uwagę ciszę pozamaciczną, po tym jak wyczytałam, ze niekiedy hcg nie jest wykrywalne w takim przypadku. Nie mogę spać po nocach, z uwagi na studia i brak pracy nie mogę sobie pozwolić na wizytę w gabinecie, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o specjalistyczną opinię.
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam

nic nie wskazuje na to, by miała Pani jakiekolwiek powody do obaw. Przede wszystkim miesiączka po ryzykownym kontakcie pojawiła się, a wynik beta hCG jednoznacznie wykluczył, by seks bez zabezpieczeń zakończył się zapłodnieniem.

W przypadku ciąży pozamacicznej już test domowego użytku w pewnym momencie wykryłby hormon beta hCG, a dodatkowo Pani dolegliwości nie budziłyby wątpliwości co do tego, że coś jest nie tak – typowe są mocne krwawienia, dolegliwości bólowe podbrzusza czy osłabienie.

Odsyłam do artykułu, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-pozamaciczna.

Kłucia jajników wskazują, że oś podwzgórze-przysadka funkcjonuje prawdopodobnie bez zastrzeżeń, a w najbliższym czasie pojawi się menstruacja. Oczywiście niewielkie opóźnienia mogą być spowodowane stresem, który Pani towarzyszy od tygodni.

Więcej na temat spóźniającej się miesiączki pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy