Czy jest szansa na ciążę mimo tego wyniku testu?

Witam, moje miesiączki są reguralne 26-28 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 14 stycznia. Uprawiałam seks z partnerem 29 stycznia (zabezpieczaliśmy się prezerwatywa i partner nie skończył we mnie). Miesiączkę powinnam mieć 12 lutego natomiast do dzisiaj się nie pojawiła. Spóźnia się 6 dni. Robiłam test ciążowy 17 dni po stosunku-wyszedł negatywny i 18 dni po stosunku-również negatywny. Miałam dość stresujący miesiąc dlatego zastanawiam się nad przyczyną braku miesiączki. Mam lekkie mdłości i wczoraj zauważyłam lekkie plamienie którego dzisiaj już nie ma. Czy jest szansa na ciąże mimo testów, może za wcześnie zostały wykonane?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

testy ciążowe wykonane po 17. i po 18. dniach od stosunku powinny już być wiarygodne. Dla pewności może Pani również wykonać badanie z krwi sprawdzające poziom beta-HCG, które ostatecznie wykluczy bądź potwierdzi ciążę.

Czasem zdarza się, że miesiączka spóźnia się, a przyczyną nie jest ciąża. Na cykl miesiączkowy ma bowiem wpływ bardzo wiele czynników – wśród nich wyróżnić można stres, a jak sama Pani wspomina miała Pani dość stresujący miesiąc. Bardzo możliwe więc, że to właśnie z powodu stresu miesiączka nie pojawiła się w terminie.

Prawdopodobieństwo ciąży jest o tyle mniejsze, iż użyli Państwo zabezpieczenia w postaci prezerwatywy, a wewnątrz pochwy nie doszło do wytrysku. Najprawdopodobniej więc okres spóźnia się z innych powodów.

Wspomniane przez Panią plamienie mogłoby być zarówno plamieniem implantacyjnym, jak i pojawić się na przykład z powodu infekcji. Warto by było sprawdzić to u ginekologa.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-17-dni-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wykonanie-testu-ciazowego-17-dni-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testu-ciazowego-17-dni-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.