Czy mogło dojść do zapłodnienia po miesiączce?

Witam przychodzę z takim zapytaniem Jeśli ala stosunek miał miejsce 28 grudnia (10 dni przed miesiączka ) 8 stycznia dostałam planowana miesiączkę 12 stycznia wykonałam betę z krwi i była ujemna 17 stycznia wykonałam kolejna betę z krwi i była ujemna 30 stycznia również wykonałam betę z krwi i była ujemna Przychodzę wiec zapytaniem nie ma Możliwości aby do zapłodnienia doszło po miesiacZce dopiero ? Plemniki by tyle nie przetrwały w pochwie ? Czy mogę być spokojna po tylu betach i tylu dniach od ala stosunku ? Nie było żadnego zbliżenia od 28 grudnia oraz nie ma możliwości aby jak mówię do zapłodnienia doszło dopiero po okresie ? Nawet jeśli tak było to beta z dnia 30 stycznia by wykryła? Proszę o szybka odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli hormon beta-HCG nie jest podwyższony po miesiącu od zbliżenia, to znaczy, że nie zaszła Pani w ciążę. Zazwyczaj badanie gonadotropiny kosmówkowej jest wiarygodne już w dniu spodziewanej miesiączki.

Jeśli więc menstruacja pojawiła się u Pani w terminie i nie zauważyła Pani w tym czasie żadnych dolegliwości, to najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia.

Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety maksymalnie pięć dni – i to w przypadku, gdy są szczególnie żywotne.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami umieszczonymi poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testu-ciazowego-wykonanego-miesiac-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wykonany-test-ciazowy-jest-wiarygodny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-testy-ciazowe-wykonane-miesiac-po-stosunku-sa-wiarygodne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.