Czy testy bHCG robione 4 tygodnie po zbliżeniu są już wiarygodne?

Hej dziewczyny jak myślicie mogę być w ciąży skoro współżyłam ostatnio 5 stycznia a 15 stycznia dostałam miesiączki ogólnie dość skąpej i nie wiem czy to nie implacyjne krwawienie ale robiłam z 5 testów od tego momentu wszystkie negatywne test z krwi nie wykazał ciąży. Ogólnie cykle mam raczej regularne co 30 dni. Objawy wskazują na ciążę kręci mi się w głowie, nie mam apetytu, bolą mnie piersi, kręgosłup, głowa. Czy testy (hcg) robione 4 tyg po zbliżeniu są już wiarygodne ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

test beta-HCG wykonany po czterech tygodniach od zbliżenia powinien być już wiarygodny. Zazwyczaj testy ciążowe są wiarygodne już w terminie spodziewanej miesiączki.

Zawroty głowy, brak apetytu oraz dolegliwości bólowe piersi, kręgosłupa oraz głowy nie muszą wskazywać na ciążę, choć zdarza się, że ją zwiastują. Mogą jednak wskazywać także na różne jednostki chorobowe, dlatego jeśli objawy te będą się utrzymywały, to proszę udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania, które zobrazują Pani stan zdrowia.

Nasi eksperci udzielali już odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek. Przykładowe z nich umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testu-ciazowego-wykonanego-miesiac-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywne-4-testy-ciazowe-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywne-testy-ciazowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.