Czy tabletki antykoncepcyjne mogą wpłynąć na wynik bHCG?

Dzień dobry pisze z zapytaniem Czy jakbym zaszła w ciąże przy braniu tabletek to beta z krwi to wskaże ciąże nawet przy tabletkach ? Tabletki nie zafalszuja wyniku ? Chodzi mi czy np tabletki wpłynął na betę z krwi tak ze przez nie wynik będzie negatywny a ciąża bedxie ? Oraz czy nie ma znaczenie czy wykonałam betę z krwi podczas brania tabletek czynnych - z hormonami czy placebo ? Jak będzie ciąża przy tabletkach anty beta to wykaże ? Oraz czy beta zriobiona 19 dni po stosunku będzie wiarygodna ? Proszę o szybka odpowiedz i z góry dziękuje
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletki antykoncepcyjne nie spowodują zafałszowania wyniku testu beta-HCG. Jeśli więc poziom gonadotropiny kosmówkowej będzie wskazywał więcej niż 5mlU/ml, to oznaczać będzie ciążę. Nie ma znaczenia, czy oznaczy Pani hormon beta-HCG w trakcie tabletek aktywnych czy też podczas tabletek placebo.

Badanie beta-HCG wykonane 19 dni po stosunku będzie już wiarygodne.

Poniżej umieszczamy przykładowe pytania innych użytkowniczek wraz z udzielonymi na nie odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-wykonac-test-ciazowy-w-trakcie-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-podczas-krwawienia-z-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-wykonac-test-ciazowy-podczas-brania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.