Czy ten wynik oznacza, że na pewno jestem w ciąży?

Dzień dobry Czy wynik z bety 0.592 może oznaczać wczesna ciąże ? Jeśli jak zawsze robiłam w tym samym labolatorium to wychodziło 0.05 Zażywam tabletki anty od drugiego dnia cyklu i podczas tego dnia był ala Stosunek czy mam się martwic ze jestem w ciąży ? Czy tabletki anty mogę podwyższyc trochę te hormony i dlatego nastąpił wzrost ? Betę wykonałam 13 dni po stosunku a stosunek był podczas 2 dnia okresu Czy jak poszła bym po 4 dniach od zrobienia pierwszej bety to powinien być wzrost Czy tabletki anty moga podwyzszyc trochę ten hormony ? I ten wynik 0.592 może rosnąć ? I co on oznacza jak zawsze wychodziło mi na betach 0.05 a robiłam w rym samym labolatorium Proszę o szybka odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wynik, który Pani podała nie wskazuje na wczesną ciążę.

Ponadto jeśli stosuje Pani doustną antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek antykoncepcyjnych, to jest Pani chroniona przed zajściem w ciążę. Co prawda rozpoczęcie ich zażywania w drugim dniu cyklu wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez tydzień, ale badanie beta-HCG wykonane 13 dni po stosunku nie wykazało ciąży.

Tabletki antykoncepcyjne nie wpływają na poziom gonadotropiny kosmówkowej, czyli na poziom hormonu beta-HCG. Nieznaczne wahania tego hormonu, które wynoszą poniżej 1 mlU/ml nie powinny mieć znaczenia.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-beta-hcg-a-tabletki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletki-antykoncepcyjne-maja-wplyw-na-wynik-beta-hcg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-tabletek-antykoncepcyjnych-na-testy-ciazowe-i-test-z-krwi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.