Jakie są szanse na zajście w ciążę u 29-latki?

Witam. 7 lipca przyjęłam 1 z 28 tabletek Axia Conti. W sobotę przyjęłam 23 zamiast 24 tabletki anty, ponieważ jednej tabletki z blistra nie przyjęłam. Nie wiem, którego dnia nie zażyłam tabletki. W międzyczasie odbyłam 1 stosunek - między 12, a 21 lipca czyli między 6, a 15 dniem brania tabletek. Wczoraj przyjęłam 1 z 4 tabletek placebo. Czy przyjmować normalnie tabletki placebo do końca czy zacząć nowe opakowanie? Jakie są szanse na ciążę? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety ciężko jest określić ryzyko zajścia w ciążę na skutek obniżenia skuteczności doustnej antykoncepcji hormonalnej, jeśli nie posiada się informacji na temat tego, która tabletka została pominięta. Jest to istotne, ponieważ w różnych dniach cyklu istnieje różny stopień ryzyka.

Skoro rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek placebo, to proszę dokończyć ich przyjmowanie. W międzyczasie warto wykonać test ciążowy lub oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi. W przypadku negatywnego wyniku można kontynuować przyjmowanie tabletek.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-hormonalnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plamienie-po-pominieciu-tabletki-jest-normalne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.