Czy to może być już ciąża?
Witam. Miesiączka opóźniona 8 dni. Testy wychodzą pozytywne z jedną bledsza kreska. Beta HCG robiona dnia 1.06 wynosiła 5, 97 powtórzona po 2 dniach 3.06 wynosiła już 11. Na USG 1.06 jeszcze nie było nic widać. Czy to może być już ciąża ?

KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
tak, najprawdopodobniej jest Pani w bardzo wczesnej ciąży. Gratulujemy!
O tym, że ciąża jest jeszcze na wczesnym etapie świadczy blada druga kreska oraz niski poziom hormonu beta-HCG. Hormon gonadotropiny kosmówkowej podwoił się, więc jest to dobry znak. Jest jednak jeszcze za wcześnie, aby lekarz mógł zobaczyć ciążę podczas badania USG. Zdaniem naszego eksperta ciąża będzie widoczna na USG, gdy beta-HCG wyniesie około 2000 jednostek.
Proszę więc poczekać około tygodnia lub dwóch i ponownie udać się do ginekologa, aby potwierdzić rozwój ciąży. Życzymy powodzenia!
Poniżej znajdzie Pani podobne pytania z tej tematyki:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-ciaza-bedzie-widoczna-w-usg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-widoczna-jest-ciaza-na-usg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-blada-kreska-oznacza-ciaze.