Czy można wykonać b-HCG z krwi podczas stosowania antykoncepcji?

witam przychodzę z zapytaniem , czy mogę wykonać badanie beta hcg z krwi podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Axia Conti ? czy jednak tabletki antykoncepcyjne wpływają na wynik tego badania ? oraz czy mogę wykonać to badanie beta hcg z krwi nawet w połowie opakowania tabletek antykoncepcyjnych i jak bedzie ciąza to wykaze to badanie mimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych ? nie ma mozliwosci ze beta z krwi nie wykryje ciązy jak ona jest ? oraz czy tabletki anty maja wpływ na to badanie czy jednak nie ? oraz czy moge nawet w połowie opakowania zrobic to badanie i jak bedzie ciaza to wykaze to badanie ? pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz
KOBIETA, 24 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

można wykonać badanie z krwi wykrywające hormon beta-HCG podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Nie wpłynie to na wynik badania ani jego wiarygodność.

Nie ma znaczenia, czy będzie Pani w połowie opakowania tabletek antykoncepcyjnych Axia Conti czy też podczas przerwy na krwawienie z odstawienia. Jeśli jest Pani w ciąży, to wynik badania beta-HCG wskaże więcej niż 5 mlU/ml.

Potwierdzeniem tych słów są odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletki-antykoncepcyjne-maja-wplyw-na-wynik-badania-beta-hcg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletki-antykoncepcyjne-moga-wplynac-na-wynik-bhcg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-beta-hcg-a-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.