Czy to możliwe, że po naszym stosunku jestem w ciąży?

WITAM, Od 4 lat regularnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. W ostatnim opakowaniu tabletek kochaliśmy się z mężem ( czawrtek). W piątek przyjęłam tabletkę placebo. Przerwa na placebo ma 4 dni. W poniedziałek nastąpiło krwawienie z odstawienia. We wtorek przyjęłam tabletkę aktywna z kolejnego blistra. Jakoś w tym kolejnyym cyklu bardziej bolą mnie piersi, mam bóle w dolnej części pleców. Nie wiem czy sama się nakręcam czy jestem w ciąży. Test zrobiłam 11 i 13 dnia od stosunku. Negatywne. Mimo to bardzo się boje, mam już 2 dzieci. Dodam że tabletki biorę regularnie bez pomijania czy choćby opóźnienia w czasie. Nie przyjmowałam też żadnych leków, za wyłączeniem Persen Forte. Proszę o odpowiedź czy to możliwe że mogę być w ciąży??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli zażywała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i wedle wskazówek producenta (które znaleźć można w ulotce dołączonej do opakowania), to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Doustna antykoncepcja hormonalna cechuje się bowiem wysoką skutecznością, a Persen Forte nie powinien mieć wpływu na jej działanie.

Ból piersi odczuwany podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nie musi mieć związku z ciążą. Może to być jeden ze skutków ubocznych zażywania tabletek. Dla pewności może Pani powtórzyć test ciążowy bądź oznaczyć poziom beta-HCG we krwi – badanie to pozwoli ostatecznie wykluczyć ciążę.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-krzyza-podczas-stosowania-dwuskladnikowych-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-tabletek-neopersen-na-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych-microgynon,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-tabletek-yasmin-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.