Czy możliwe jest, że rozwija się ciąża w tej sytuacji?

Czy można podejrzewać ciążę ? Dzień dobry, 3 tygodnie temu przy stosunku partner źle założył prezerwatywę a następnie wywinął ją na drugą stronę i założył ( Partner nie miał wytrysku ) .Czy możliwe jest zajście w ciążę przy jednoczesnym braniu tabletek antykoncepcyjnych? Dodam jeszcze że w czasie przerwy w przyjmowaniu tabletek zamiast krwawienia nastąpiło 3 dniowe wydzielenie ciemno brązowego śluzu.
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to nie powinna się Pani martwić o zajście w ciążę. Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nie musi Pani używać dodatkowo prezerwatyw, ponieważ jest Pani chroniona zarówno podczas przyjmowania tabletek aktywnych, jak i placebo.

W związku z powyższym, nawet jeśli partner nieodpowiednio założył prezerwatywę, to i tak była Pani chroniona tabletkami antykoncepcyjnymi i nie ma większego ryzyko ciąży. Może być Pani spokojna.

Podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-a-prezerwatywa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-i-prezerwatywa-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-a-peknieta-prezerwatywa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.