Czy jest możliwość poczęcia w takiej sytuacji?

Dzień dobry. Bardzo proszę o odpowiedz. Doszło do stosunku w prezerwatywie. Dodatkowo biorę regularnie tabletki. Ok tydzień po stosunku zaczęłam mieć objawy tj parcie na pęcherz, oddawanie moczu w małych ilościach oraz ból w lędźwiach i podbrzuszu. Dodam jeszcze ze stosunek odbył się podczas brania tabletek placebo. Czy możliwe jest abym była w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ciąża w Pani przypadku jest mało prawdopodobna, ponieważ stosuje Pani dwie formy zabezpieczenia: tabletki antykoncepcyjne oraz prezerwatywę.

Doustna antykoncepcja hormonalna to dosyć skuteczna forma zabezpieczenia przed ciążą, dlatego nie musi Pani dodatkowo używać prezerwatyw – chyba, że są ku temu powody. Tabletki antykoncepcyjne chronią przed zajściem w ciążę zarówno podczas przyjmowania tabletek aktywnych, jak i w trakcie tabletek placebo.

Objawy, które Pani odczuwa mogą wskazywać na infekcję układu moczowego, dlatego jeśli będą się utrzymywały, to warto udać się do lekarza.

Poniżej znajdzie Pani odpowiedzi na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-i-prezerwatywa-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prezerwatywa-i-tabletki-antykoncepcyjne-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletki-antykoncepcyjne-i-prezerwatywa-to-wystarczajace-zabezpieczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.