Czy jest szansa, żeby moja dziewczyna zaszła w ciążę?

Witam. Takie mam pytanie. Kochamy się z dziewczyną dość często,czasem 2-3 razy dziennie,a czasem co kilka dni po razie. Dziewczyna używa tabletek antykoncepcyjnych o nazwie Belara od ponad roku i robi to regularnie o godzinie 19-tej każdego dnia, miesiączki też ma regularnie co 28 dni /- 1 góra 2 dni, ja używam za każdym razem prezerwatyw i czasem dochodzę w środku a czasem dochodzę poza, jest w ogóle jakaś szansa by dziewczyna zaszła bądź była w ciąży np przez preejakulat podczas zakładania prezerwatywy bądź jak dojdę w środku to czy plemniki mogą wydostać się przez prezerwatywe? Po każdym stosunku prezerwatywa jest napełniania wodą by sprawdzić czy nie jest dziurawa,i nigdy nie okazała się dziurawa bo woda się nie wydostawała. Proszę o konkretną odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Jeśli dziewczyna stosuje tabletki antykoncepcyjne Belara regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to nie muszą Państwo stosować dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy. Dziewczyna jest bowiem chroniona tabletkami antykoncepcyjnymi.

W takiej sytuacji nawet jeśli preejakulat lub sperma dostaną się do pochwy, to nie stanowi to powodu do niepokoju. Doustna antykoncepcja hormonalna cechuje się bowiem wysoką skutecznością.

Podobne pytania znaleźć można pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-a-prezerwatywa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-i-prezerwatywa-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-i-prezerwatywa-a-mozliwosc-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.