Czy jest jakaś szansa, że po naszym stosunku zaszłam w ciążę?

Witam, wczoraj doszło do stosunku pomiędzy mną a moim chłopakiem. Mieliśmy prezerwatywę, która nie pękła, kilka razy sprawdzaliśmy, dodatkowo kończąc wyjął penisa ze mnie i nie miał wytrysku w prezerwatywie we mnie. Dodam ze to był mój pierwszy raz, a jestem 2 dni przed okresem, który mam zazwyczaj regularnie. Czy jest szansa ze jestem w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ryzyko ciąży w opisanym przez Panią przypadku jest bardzo małe.

Po pierwsze stosunek odbył się z zabezpieczeniem, jakim jest prezerwatywa, która w przypadku poprawnego użytkowania cechuje się wysoką skutecznością. Po drugie wytrysk nastąpił, kiedy członek znajdował się poza pochwą, więc plemniki nie miały szansy dotrzeć do dróg rodnych. Po trzecie jest Pani przed miesiączką, co oznacza, że najprawdopodobniej w dniu zbliżenia miała Pani dni niepłodne.

Gdyby okres się nie pojawił lub miała Pani jakiekolwiek wątpliwości proszę za 10 dni wykonać test ciążowy z moczu lub udać się do laboratorium i oznaczyć poziom beta-HCG, co pozwoli ostatecznie wykluczyć ciążę.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaplodnienie-a-stosunek-w-prezerwatywie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-prezerwatywie-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-a-stosunek-w-prezerwatywie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.