Czy w naszym przypadku istnieje ryzyko ciąży?

Witam, w 16 dniu cyklu 30.07 (cykle mam 30/33 dniowe czyli z reguły dzień płodny) uprawiałam seks oralny z moim chłopakiem. Najpierw ja zaspokajałam go (do wytrysku doszło na brzuchu), chłopak umył zęby i ręce i zaspokajał mnie językiem i palcami. Po zakończeniu przeszliśmy do stosunku zabezpieczonego (prezerwatywa była użyta poprawnie, nie pękła i nie zsunela się). W oczekiwanym terminie dostałam miesiączki 16.08. Była ona obfita I trwała 7 dni (wyglądała i trwała tak jak zawsze, miałam też bóle piersi, trądzik i bóle brzucha). W kolejnym miesiącu 18.09 dostałam kolejnej była też obfita I trwała 6 dni. Czy istnieje ryzyko ciaży. Wiem, że jeżeli plemniki nie dostały się do pochwy nie mam czego się bać i dodatkowo miałam normalne miesiaczki, ale mimo wszystko zadaje to pytanie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanym przez Panią przypadku nie ma ryzyka ciąży.

Po zaistniałej sytuacji miała już Pani kilka miesiączek. Ponadto stosunek odbył się z zabezpieczeniem, które chroni przed zajściem w ciążę. Od zbliżenia minęło już sporo czasu. Gdyby zaszła Pani wtedy w ciążę z pewnością zauważyłaby Pani brak okresu oraz inne symptomy przemawiające za zapłodnieniem.

W obecnej sytuacji nie ma powodów do niepokoju. Jeśli chce Pani mieć pewność, proszę wykonać test ciążowy.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-miesiaczki-od-stosunku-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/slaba-miesiaczka-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/4-miesiaczki-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.