Czy możliwe jest ryzyko ciąży w tym przypadku?

Witam, w 16 dniu cyklu (cykle mam nieregularne 30/34 dniowe czyli były to dni płodne) uprawiałam seks oralny z moim chłopakiem. Najpierw ja robiłam jemu dobrze, w międzyczasie całowaliśmy się, wytrusk nastąpił na brzuchu. Partner umył dłonie i zęby po czym zajmował się mną językiem i palcami. Następnie przeszliśmy do stosunku zabezpieczonego (prezerwatywa była użyta poprawnie, nie było też wytrysku). Po około 2 tygodniach w terminie dostałam zwykłej obfitej miesiaczki takiej jak zwykle trwała 7 dni. W następnym miesiącu dostałam kolejnej obfitej miesiączki trwającej 6 dni, którą poprzedziło plamienie. Wydaje mi się, że nie powinnam mieć żadnych obaw, ponieważ nie było bezpośredniego kontaktu ze spermą i miałam 2 miesiączki, ale czy możliwe jest ryzyko ciaży w tym przypadku?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w opisanej przez Panią sytuacji, ryzyko ciąży jest bliskie zeru, zwłaszcza że po stosunku pojawiły się już 2 miesiączki, które wskazują na pojawienie się kolejnych owulacji (w związku z tym niemożliwe jest wcześniejsze zapłodnienie). Należy pamiętać, że prezerwatywa nigdy nie jest w 100% skuteczna, jednak jej prawidłowe założenie gwarantuje zazwyczaj ochronę przed ciążą, jak wystąpiło to w tym przypadku. Na ten moment nie ma powodów do zmartwień związanych z potencjalnym zapłodnieniem, które miałoby się odbyć podczas uprzedniego zbliżenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/rozpoznanie-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/inne-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.