Czy istnieje ryzyko ciąży w tym przypadku?

Witam, mam pytanie, w 14 dniu cyklu (cykle mam 30/33 dniowe) uprawiałam seks z zabezpieczeniem z chłopakiem. Prezerwatywa nie pękła ani nie zsunęła się, chłopak nie skonczył też w środku. Następnie 2 tygodnie później znowu się kochaliśmy prezerwatywa też była użyta poprawie. Powinnam dostac okresu ale spóźnia mi się 2 dni i nie wiem czy mam się bać. Mam wrażliwe sutki, trądzik i duży apetyt na słodycze. Zwykle mam tak przed okresem. Czy istnieje ryzyko ciaży w tym przypadku?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w przypadku, gdy zabezpieczenie zostało użyte prawidłowo, istnieją bardzo niewielkie szanse na zapłodnienie. W związku z tym należy szukać innych przyczyn opóźnienia miesiączki, które mogą być związane z infekcją intymną, przeziębieniem, przyjmowaniem niektórych leków, nadwagą, niedowagą, nieodpowiednią dietą, niedożywieniem, stresem i nerwami.

Dolegliwości, które Pani opisuje, mogą wskazywać na pojawienie się krwawienia w następnych dniach, gdyby jednak się nie pojawiło, warto byłoby wykonać test ciążowy. W sytuacji, gdyby nieregularne menstruacje się powtarzały, należy rozważyć wizytę u ginekologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/zmniejsz-ryzyko-zakazen-w-ciazy-aby-ochronic-siebie-i-dziecko

https://portal.abczdrowie.pl/jak-zaplanowac-ciaze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.