Czy moja dziewczyna jest w nieplanowanej ciąży?

Witam. Dziś uprawialem podwojnie stosunek z dziewczyna. Za pierwszym razem zalozylem gumke odpowiednio i nie bylo zadnych problemow, lecz za drugim (po jakichs 3 godzinach) postanowilismy zrobic to drugi raz. Podczas przygotowywania zalozylem prezerwatywe na czubek penisa odwrotnie, probowalem przez chwile ją rozwinąć, ale gdy zobaczyłem, że jest na odwrót, zdjąłem i założyłem odpowiednią stroną. Dodam, że dziś skończył się jej okres, więc ma dni niepłodne. Czy mamy się czego obawiać? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli stosunek odbywał się ostatniego dnia miesiączki, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. W tym czasie występują bowiem dni niepłodne.

Aby mieć jednak pewność co do tego, że dziewczyna nie zaszła w ciążę, proszę przekazać jej, aby wykonała test ciążowy po około 14 dniach od tego wydarzenia. Najprawdopodobniej jednak nie mają Państwo dużych powodów do obaw, jeśli chodzi o zajście w ciążę.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-ostatni-dzien-okresu-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-ostatni-dzien-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-ostatni-dzien-okresu-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.