Czy może dojść do poczęcia w czasie przyjmowania antykoncepcji?

Dzień dobry, Dzisiaj doszło u mnie do stosunku jednak prezerwatywa zsunęła się i utknęła w pochwie. Mój partner twierdzi, że nie doszło do wytrysku, i ja również nie zaobserwowałam. Jestem na antykoncepcji hormonalnej, kończę pierwsze opakowanie (5 dzien przyjmowania placebo), stąd moje pytanie czy jest konieczność brania tabletki 72 po ? (w przypadku nawet jeśli do wytrysku doszło chodź jest to mało prawdopodobne) Dziękuję za odpowiedź dodatkowo dodam iż tabletki przyjmuje regularnie o stałych porach. Raz zdażyła się sytuacja że godzine po zażyciu tabletki zwymiotowałam (był to bodajże początek 3 tygodnia zażywania), lecz przyjęłam nową z dodatkowego blistra

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie o stałych porach i zgodnie z zaleceniami producenta, to jest Pani chroniona i nie ma potrzeby stosować dodatkowego zabezpieczenia. W związku z tym zsunięcie prezerwatywy nie powinno mieć żadnego znaczenia, ponieważ tabletki są skuteczną formą antykoncepcji.

Naszym zdaniem, w takiej sytuacji nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji awaryjnej. Ochrona antykoncepcyjna występuje zarówno podczas przyjmowania tabletek aktywnych, jak i placebo.

W naszym projekcie pojawiały się już podobne pytania. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prezerwatywa-i-tabletki-antykoncepcyjne-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-i-prezerwatywa-czy-jestem-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-przy-zsunietej-prezerwatywie-i-tabletkach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.