Czy doszło do poczęcia podczas kąpieli?

Witam, wczoraj brałam kąpiel w wannie wraz z moim partnerem. Podczas niej doszło do kilkukrotnego (bodajże 2-krotnego) pocierania naszych narządów rozrodczych. Na 100% nie doszło do wytrysku ani na moje narządy ani do wanny. Jakie jest ryzyko ciąży w takim wypadku? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę na skutek pocierania się, a więc tzw. pettingu nie jest duże.

W Pani przypadku ryzyko to jest jeszcze mniejsze, skoro nie doszło do wytrysku. Co prawda podczas pettingu może dojść do kontaktu z płynem preejakulacyjnym, w którym również mogą znajdować się plemniki, ale musiałyby one dostać się do wnętrza pochwy.

Sam wytrysk w wodzie nie spowodowałby zapłodnienia. Podsumowując – petting niesie ze sobą niewielkie ryzyko zajścia w ciążę, dlatego należy wykonać test ciążowy po czasie wskazanym przez producenta, aby upewnić się, że nie doszło do zapłodnienia.

Temat ten był już poruszany w naszym serwisie. Przykładowe pytania wraz z odpowiedziami znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieszczoty-i-wytrysk-w-wodzie-a-mozliwosc-zajscia-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-w-wannie-a-stosowanie-prezerwatyw.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.