Czy jest ryzyko ciąży podczas pettingu u 18-latki?

Witam. Tydzień temu z moim chłopakiem uprawialiśmy petting (pocierałam jego przyrodzenie moimi wargami sromowymi w pozycji na 'jeźdźca') trwało to dosłownie 2minuty, nie wszedł we mnie ani nie spuścił się, nawet nie było precum, jednak strasznie się stresuje, że może być jakieś ryzyko zajścia w ciążę. Po wszystkim przetarłam dokładnie wargi sromowe mokra chusteczka. Byłam w 26 dniu cyklu, czyli w trakcie dni niepłodnych. Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA, 18 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Samo pocieranie najprawdopodobniej nie doprowadzi do ciąży, zwłaszcza, jeśli podczas pettingu nie doszło do wytrysku. Nie napisała Pani jednak, jak długie są Pani cykle miesiączkowe.

Jeśli kilka dni później powinien pojawić się spodziewany okres, to mało prawdopodobne, aby doszło do zapłodnienia, gdyż tak jak Pani wspomina – byłyby to dni niepłodne.

W związku z powyższym proszę cierpliwie oczekiwać na pojawienie się menstruacji. Gdyby nie pojawiła się w terminie, to można wykonać test ciążowy. Czasem jednak zdarza się, że miesiączka może spóźnić się ze stresu.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pocieranie-miejsc-intymnych-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdpododobienstwo-zajscia-w-ciaze-bez-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pocieranie-sie-przez-bielizne-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.