Czy mogło dojść do zapłodnienia podczas stosowania leku Drovelis?

Witam jestem kobieta i mam 18 lat, aktualnie jestem na 3 opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych Drovelis, zażywam je codziennie o tej samej porze, żadnej nie pominęłam, nie zażywałam żadnych antybiotyków które mogły by oslabiac ich działanie ani nie wystąpiły u mnie wymioty lub biegunka, ostatnio uprawiałam seks z chłopakiem po raz pierwszy i używaliśmy dodatkowo prezerwatywy jednak w trakcie zmiany pozycji (po dosłownie paru minutach stosunku) i wyjmowania penisa prezerwatywa zsunęła się i jej połowa została we mnie w środku a reszta wystawala na zewnatrz (ja byłam na partnerze wiec w pozycji siedzącej), ja tego nie widziałam ale chłopak twiedzi ze penis podczas kiedy wydostał się z prezerwatywy mnie nie dotknął tylko opadł, podczas tego stosunku nie doszło do wytrysku, czy powinnam się w takim wypadku martwić? kosztuje mnie to wiele stresu
KOBIETA, 19 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że nie ma powodów do obaw. Biorąc pod uwagę, że regularnie stosowała Pani tabletki antykoncepcyjne Drovelis i nie wystąpiły żadne sytuacje, które mogłyby osłabić ich skuteczność, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo niskie.

Ponadto wspomina Pani o zastosowaniu prezerwatywy, która stanowiła dodatkowe zabezpieczenie. Nawet jeśli część prezerwatywy pozostała wewnątrz, jeśli była nałożona poprawnie i nie doszło do wytrysku, ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne. W związku z tym proszę się nie stresować. Ten incydent nie powinien doprowadzić do ciąży.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-ryzyko-ciazy-skoro-biore-tabletki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-prezerwatywy-a-koniecznosc-antykoncepcji-awaryjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-przy-zsunietej-prezerwatywie-i-tabletkach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.