Czy muszę wykonać jednak badanie b-HCG?

Ostatni raz z partnerem miałam na początku września - od tamtej pory wykonałam 3 testy ciążowe (jeden w listopadzie dwa w grudniu, wszystkie trzy negatywne) natomiast były one wykonywane raz popołudniu raz wieczorem. Okres również mam w miarę normalny (niedawno zaczęłam przyjmować tabletki hormonalne). Chciałam zapytać czy mogę ufać tym testom? Czy koniecznie muszę iść na badania z krwi. Bardzo się stresuje
KOBIETA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro ryzykowny stosunek miał miejsce na początku września, to z pewnością można już wykluczyć zapłodnienie. Potwierdzają to zarówno negatywne wyniki testów ciążowych, jak i występujące miesiączki.

W obecnej sytuacji nie ma potrzeby oznaczania hormonu beta-HCG we krwi. Śmiało można stwierdzić, iż nie jest Pani w ciąży. Jeśli jednak potrzebuje Pani kolejnego potwierdzenia, to proszę zbadać poziom gonadotropiny kosmówkowej we krwi. Testy ciążowe z moczu są wiarygodne w dniu spodziewanej miesiączki, a czasem nawet wcześniej.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-testy-ciazowe-sa-wiarygodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-cztery-negatywne-testy-ciazowe-sa-wiarygodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testu-ciazowego-wykonanego-po-2-miesiacach-od-stosunku-plciowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.