Czy mam objawy wczesnej ciąży?

Witam. Poproszę o interpretację wyniku badania B-hcg w kierunku ciąży. Dodam, że dotychczas zawsze miałam regularne okresy co do dnia i że staramy się z mężem o dziecko. Miesiączka pojawiła się 14.03 i kolejna powinna wystąpić 11.04. Dnia 11.04 zrobiłam test strumieniowy wyszedł negatywnie, 12.04 test z krwi B-hcg wynik to 10,83 mlU/ml. Dziś tj. 14.04 dostałam tak jakby normalny okres. Czy wynik B-hcg powinnam interpretować jak bardzo wczesna ciąża a krwawienie jest wynikiem zagnieżdżania się zarodka i zmian hormonalnych czy może nie jestem w ciąży ? Dodam jeszcze że przez cały ten tydzień poprzedzający krwawienie miałam nudności, osłabienie i bóle brzucha, które złagodniały po wystąpieniu krwawienia.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podany przez Panią wynik badania beta-HCG wskazuje na wczesną ciążę, a pojawienie się wydzieliny mogło być związane z zagnieżdżaniem się zarodka w jamie macicy lub zmianami hormonalnymi.

Plamienie lub krwawienie implantacyjne często pojawia się właśnie w okolicy daty spodziewanej miesiączki i bywa z nią mylone. Od miesiączki wyróżnia je to, że trwa krócej (od kilku godzin do maksymalnie trzech dni), jego kolor jest mniej intensywne niż w przypadku miesiączki (może przybierać formę brązowego lub jasnoróżowego plamienia) oraz to, że nie pojawiają się w nim skrzepy.

Więcej na ten temat w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Warto by było powtórzyć badanie beta-HCG za kilka dni, aby zobaczyć, czy dochodzi do wzrostu. Poziom gonadotropiny kosmówkowej powinien bowiem zwiększać się regularnie i ulegać podwojeniu co 2-3 dni. Niedługo może Pani zapisać się również na pierwszą wizytę u ginekologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.