Czy to możliwe, że jestem jednak w ciąży?

Czy to możliwe że jestem ciąży ? Miałam plamienia/miesiączki bardzo bolesne ze skurczami już 3 razy i robiłam test ciążowy w 6,8,11 tygodniu obcjonalnej ciąży i wynik był negatywny normalnie nie podjeżdżała bym ciąży gdyby nie to że mój brzuch zaczął się powiększać i mam mdłości/zgage/gazy/i pojawił mi się tłuszczyk pod pępkiem (wcześniej tak nie miałam) często też mi się odbija i mam kwaśno w ustach Pytam ponieważ czytałam że dziewczyny nie wiedziały że są w ciąży bo miały plamienia tak jak normalna menstruacja i wychodził też im test ciążowy negatywny Czy to możliwe że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam, ciąża jest mało prawdopodobna, jeśli testy ciążowe dają wynik negatywny. Dla pewności może Pani wykonać badanie krwi na obecność hormonu beta hCG. Z pewnością rozwieje Pani wątpliwości. Plamienia, które pojawiają się w ciąży i przypominają miesiączkę, to plamienia implantacyjne – pojawiające się do kilkunastu dni po zapłodnieniu. Tutaj obszerne wyjaśnienie tego zjawiska: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne. Krwawienie to spowodowane jest zagnieżdżaniem się zarodka i niewiele ma wspólnego z miesiączką. Dodatkowo jest skąpe i ma barwę jasnoróżową. Zdarza się również, że macica nadal się złuszcza – zazwyczaj ma to miejsce na wczesnym etapie ciąży. Tym objawom niejednokrotnie towarzyszą mdłości, brak apetytu, ale też ospałość czy tkliwość piersi. Więcej o symptomach w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wczesne-objawy-ciazy-brak-miesiaczki-nudnosci-wymioty-zmiana-apetytu-bolace-piersi. Krwawienia intensywne i bolesne podczas ciąży zawsze są sygnałem niepokojącym, który trzeba skonsultować z ginekologiem. Jeśli jednak wykluczy Pani ciążę, należy zająć się diagnostyką – rosnący brzuch oraz dolegliwości gastryczne mogą świadczyć o problemach zdrowotnych. Należy poinformować o tym ginekologa, który po wykonaniu np. USG będzie w stanie wykluczyć choroby układu rozrodczego. Inną przyczyną mogą być problemy z układem trawiennym, tłumaczące mdłości, zgagę oraz wzdęcia brzucha. Niewątpliwie, jeśli dolegliwości nie ustąpią, należy poinformować o tym lekarza w przychodni POZ. Zachęcam również do zapoznania się z artykułem, omawiającym bóle brzucha oraz ich możliwe przyczyny: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-w-okolicy-pepka. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.