Czy ciąża może się jednak utrzymać?

Witam, 3 dni spóźnia mi się miesiączka. Wynik Bety to 27.9. Według testów owulacyjnych owulacja nastąpiła 21.02 . Wynik jest dość niski , jestem po jednym poronieniu czy ciąża może się utrzymać i mogło poprostu nastąpić późne zagnieżdżanie zarodka?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej ciąża może się utrzymać, a niski wynik beta-HCG na tym etapie o niczym nie przesądza. Nie wiadomo kiedy doszło do zagnieżdżenia zarodka. Ponadto każda ciąża rozwija się inaczej, więc i poziom gonadotropiny kosmówkowej może być różny.

Niski poziom beta-HCG świadczy o bardzo wczesnej ciąży, a zakres norm w danych tygodniach jest bardzo szeroki. Według naszych norm w czwartym tygodniu ciąży poziom beta-HCG może wynosić od 4 do 426 mlU/ml, natomiast w piątym tygodniu ciąży od 19 do 7340 mlU/ml. Więcej norm beta-HCG w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Najważniejsze, aby hormon ten regularnie wzrastał. Zakłada się, że powinien on ulegać podwojeniu co dwa, trzy dni. Proszę to monitorować i w razie jakichkolwiek wątpliwości konsultować się ze swoim lekarzem. Trzymamy kciuki!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.