Jak ocenić taki przyrost b-HCG?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników beta hcg. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki - 20.01.2022, pozytywny test owulacyjny 30.01.2022. Plamienie 2/3.02.2022 (owulacja?). 18.02 badanie z godziny 14.00 - poziom beta hcg 20. Powtórzyłam badanie następnego dnia o godzinie 9.00 - wynik 43. Wiem, że wzrost jest prawidłowy, ale czy te wyniki nie są zbyt niskie 19 dni po pozytywnym teście owulacyjnym? O czym może to świadczyć? Będę bardo wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podane wyniki nie są za niskie i mogą świadczyć o bardzo wczesnej ciąży. Każdy wynik wynoszący powyżej 5 mlU/ml uznać możemy za ciążę.

Proszę monitorować hormon beta-HCG w zestawieniu z normami podanymi przez laboratorium na dany tydzień. Według naszych norm w czwartym tygodniu ciąży hormon beta-HCG może wynosić od 4 do 426 mlU/ml. Proszę pamiętać, że hormon gonadotropiny kosmówkowej powinien ulegać podwojeniu co dwa, trzy dni. Regularne wzrosty to dobry znak świadczący o rozwoju ciąży.

Za kilka tygodni może Pani udać się do ginekologa, aby dowiedzieć się więcej na temat swojego stanu. Lekarz po przeprowadzeniu badania będzie mógł ostatecznie potwierdzić ciążę i podać jej parametry.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem na ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.