Co oznaczają te plamienia po poronieniu?

Witam, Końcem kwietnia miałam zabieg łyżeczkowania ponieważ w 9 tygodniu ciąży serduszko przestało bić. 27 lipca rozpoczął się trzeci cykl po zabiegu. Od 18 dnia cyklu do dziś tzn 24 dzień cyklu mam plamienia, raczej skąpe czasami trochę mocniejsze. Wspomnę że postanowiliśmy już w tym cyklu starać się o dziecko. Czy wszystko jest w porządku czy takie plamienia są normalne ? Czy powinnam udać się do lekarza ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

najlepiej byłoby udać się do lekarza, aby ocenił co jest przyczyną owych plamień.

Skoro minęły już trzy cykle miesiączkowe od łyżeczkowania, to mało prawdopodobne, aby plamienie to związane było właśnie z tym zabiegiem. Krwawienia bądź plamienia po łyżeczkowaniu utrzymują się bowiem do dwóch tygodni.

Ponadto istnieje wiele przyczyn niespodziewanych plamień śródcyklicznych. Wśród nich wyróżnić można zaburzenia hormonalne, polipy szyjki macicy, mięśniaki macicy czy torbiele jajnika.

Zawsze warto je więc konsultować z ginekologiem, aby – w razie potrzeby – móc zainterweniować i wdrożyć odpowiednie leczenie. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza, że myślą Państwo o powiększeniu rodziny.

Więcej o plamieniach w środku cyklu przeczyta Pani pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja.

Temat brązowych plamień z pochwy został również poruszony w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.