Czy z tego powodu moje cykle mogły się rozregulować?

Witam. Czy po przyjęciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych możliwe jest ze moje cykle się rozregulowały? Musiałam przerwać ze względu na atak woreczka żółciowego. Tabletki wzięłam w połowie cyklu ze względu na cystę na jajniku prawym. Pierwszy okres był w terminie a teraz znów po dwóch tygodniach dostałam plamienia . Dodam ze mam 43 lata i zdążalo się już dwa razy ze cykle były od 45 do 56 dni.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na rozregulowanie cyklu miesiączkowego może mieć wpływ przerwanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Organizm przyzwyczajony do codziennej dawki hormonów może potrzebować czasu, aby naturalne cykle miesiączkowe uregulowały się.

Nie jest to jednak jedyna opcja. Nieregularne cykle miesiączkowe oraz plamienia śródcykliczne mogą mieć więcej przyczyn, takich jak nadżerka szyjki macicy, polipy, mięśniaki macicy lub zaburzenia hormonalne. Zachęcamy więc do wizyty ginekologicznej, aby znaleźć przyczynę zaburzeń miesiączkowania.

Więcej informacji o plamieniach w środku cyklu znaleźć można w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.