Plamienie w czasie owulacji - czy to coś niepokojącego?

Współżyję z moim chłopakiem od roku. Trzy razy zdarzyło się, że miałam plamienie w trakcie cyklu, niekoniecznie po stosunku. Dużo trenuję. Wczoraj po treningu zauważyłam plamienie, ale ustało. Dziś współżyłam z chłopakiem, a później miałam trening. Wieczorem zauważyłam krew na majtkach. Nie wiem, co to jest. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
plamienia śródcykliczne mogą mieć związek z owulacją. Pojawiają się one w połowie cyklu i trwają 1-2 dni. Nie są powodem do niepokoju. Inną przyczyną plamień mogą być zaburzenia hormonalne, stany zapalne dróg rodnych, polipy szyjki macicy, nadżerka szyjki macicy. Powinna Pani w związku z tym umówić się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam