Krwawienie międzymiesiączkowe: czy to normalne po odstawieniu tabletek?

Witam. Mam 24 lata i miesiączkę mam regularną. Przestałam używać tabletek antykoncepcyjnych 4 miesiące temu. Mój problem polega na tym, że jestem w połowie mojej owulacji, ale po stosunku pojawiła się brązowa krew (plamienia) i trwały one przez cały dzień. Następnego dnia ustały, jednak wieczorem po udaniu się do ubikacji krew znowu się pojawiła i tak ciągle od 4 dni. Cały czas czuję ból w podbrzuszu oraz w plecach. Mam bóle głowy oraz częste zawroty. Co to może być? Co prawda mam ustaloną wizytę u lekarza, ale jest ona w następnym tygodniu i strasznie się martwię. Prosze o odpowiedź, z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Plamienia śródcykliczne mogą mieć wiele przyczyn. Należy wziąć pod uwagę m.in. polipy szyjki macicy, stany zapalne dróg rodnych, nadżerkę szyjki macicy oraz zaburzenia hormonalne. Większość z tych schorzeń można wykryć za pomocą badania ginekologicznego. Gdyby lekarz miał wątpliwości zleci Pani badania dodatkowe.
Pozdrawiam.